iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Nie bój się pomocy

Nie wahaj się skorzystać z pomocy wykwalifikowanych prawników, jeśli tylko stała Ci się krzywda. Nie ważne, czy to wypadek przy pracy czy stłuczka drogowa. Masz prawo skorzystać z należnych Ci świadczeń.

wniosek

Nie zawsze jednak sprawa odszkodowania jest tak prosta – wtedy też, należy zwrócić się o pomoc, do osób, które zajmują się podobnymi problemami od lat. Odszkodowania komunikacyjne, odszkodowania od błędu w sztuce lekarskiej, odszkodowania powypadkowe – to sfera działalności prawników specjalizujących się w prawie ubezpieczeniowym. Odszkodowania powypadkowe – zgłoś się do nich. Odszkodowania drogowe – zgłoś się do nich. Udzielą bezpłatnych porad – oszacują wysokość należnego odszkodowania, złoża Twój wniosek w zakładzie ubezpieczeniowym. Odszkodowania powypadkowe to dla nich żaden problem podobnie jak odszkodowania komunikacyjne. Najlepsze warunki współpracy, miła, przyjazna atmosfera i pomoc zawodowców – to wszystko, czego Ci potrzeba, jeśli chodzi o odszkodowania.

Komentarze (0)
Na rynku... zabawkarskim

Zastanawiając się dzisiaj nad tym, jak najlepiej rozreklamować się na rynku zabawkarskim ze swoim produktem, powinniśmy przede wszystkim uzbroić się w dużą dozę wiary w siebie. Nawet bowiem jeśli nam samym się wydaje, że nasz produkt jest tak rewelacyjny, że w zasadzie wiele nie potrzeba go reklamować, nie powinniśmy zanadto się na tego typu przypuszczeniach opierać.

konkurencja

Jak mawiam ja sama, i jak mawia mój ojciec – długoletni specjalista od marketingu, kilkakrotnie wyróżniony w różnych międzynarodowych konkursach – najlepsza jest wiedza zweryfikował sam rynek, bo rynek to przede wszystkim klienci. I tak, przypuśćmy, że chcemy zareklamować się ze swoim wytworem takim jak gry dla dzieci. Wieloletnie doświadczenie mówi mi, że najlepszą strategią jest zastosowanie w tym momencie kampanii na tyle oryginalnej,  aby nasze gry dla dzieci zapadły w pamięć nie tylko zasadniczej grupie docelowej, czyli dzieciom, ale także ich rodzicom. Bo tylko wówczas jeśli będziemy wystarczająco dobrzy, konkurencja sprzedająca porównywalne do naszych gry dla dzieci, nie usiądzie nam – jak to się mówi potocznie na ogonie – ale szybując, spadnie prosto w dół.

Komentarze (0)
Gry przeglądarkowe przyczyną rozpadu związków?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost rozwodów. Większość osób obwinia o taki stan rzeczy wyjazdy zarobkowe jednego z małżonków, nieumiejętność chodzenia na kompromisy, podejmowanie zbyt pośpiesznych decyzji o ślubie oraz zdrady którejkolwiek ze stron. W ostatnich kilku latach wśród nieoficjalnych przyczyn rozwodów podawane są także informacje o grach przeglądarkowych.

życie rodzinne

Jak to możliwe? Istotą gier przeglądarkowych jest granie w rzeczywistym czasie z innymi osobami, a także konieczność poświęcania im dużej ilości czasu na rozwój postaci, na czym oczywiście cierpi życie rodzinne. Artykuły rozwodów z powodu  gier przeglądarkowych jasno mówią o tym, że osoba grająca w pewien sposób uzależnia się od współtowarzyszy gier. Wirtualne wojny stają się ważniejsze od rodziny, a rozmowy z współgraczami zastępują rozmowy z członkami własnej rodziny, dlatego nie jest im dane być na bieżąco z rodzinnymi problemami. Dlatego wszelkie informacje dotyczące rozwodu czy rozstania są dla graczy gier szokiem. Osoby nie mogą zrozumieć argumentacji żony czy męża o tym, że czują się odtrąceni. „Przecież jestem w domu i nigdzie nie wychodzę, więc powinnaś być zadowolona. Ale nie jestem". 

Komentarze (1)
Dlaczego sklepy internetowe są konkurencyjne?

Od kilku lat z powodzeniem dokonujemy zakupów przez internet. O ile jeszcze kilka lat temu można było w ten sposób zakupić tylko i wyłącznie produkty od producenta, o tyle teraz asortyment produktów jest niemal nieograniczony. Wszystko to za sprawą powstających, jak grzyby po deszczu sklepów internetowych, za pomocą których możemy zaopatrzyć się w niemal każdy potrzebny nam produkt.

sklepy internetowe

Sklepy internetowe stają się coraz popularniejsze i zaczynają stanowić realne zagrożenie dla tradycyjnych sklepów. Dlaczego się tak dzieje? Sklepy internetowe przede wszystkim umożliwiają zakup dowolnego produktu, który w danym momencie jest nam potrzebny. Co ważne artykuły możemy kupować bez wychodzenia z domu, bowiem zamówiony towar dotrze do nas do domu w ciągu kilku godzin. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, zwłaszcza osobom pracującym. Wszelkie informacje dotyczące oferowanego produktu zostają umieszczone w stosownej rubryce, co pozwala nam na zapoznanie się nie tylko ze składem chemicznym produktu, ale też z innymi potrzebnymi nam wiadomościami. Dane te są przede wszystkim czytelne i napisane dużą czcionką, tak, że nawet osoby starsze mogą z powodzeniem je odczytać. 

Komentarze (0)
Pracoholizm - choroba XXI wieku

W świetle dużego bezrobocia i niestabilności obecnego rynku pracy, jesteśmy stale zdolni do, zdawałoby się, „nic nie znaczących” poświęceń dla naszych pracodawców, takich jak przykładowo –  udostępnianie im większej ilości naszego czasu, niż przewidywała umowa – co znaczy, że interesujemy się sprawami firmy, nawet wówczas, kiedy nie dostajemy za to jakiejkolwiek gratyfikacji.

specjalista od marketingu

Chętnie przedstawię zresztą ten fakt na własnym przykładzie – to znaczy – na przykładzie swojej wykonywanej pracy. A zatem, pracuje na co dzień jako specjalista od marketingu, w dużej firmie produkującej różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Ostatnio chociażby prowadzę kampanie reklamową świeżo wypuszczonej na rynek gry dla dzieci. Czy jednak jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, że potrafię oddzielić życie zawodowe od prywatnego? Absolutnie nie. Przykra prawda jest bowiem taka, że nawet w domu – przy obiedzie – potrafię zanudzać moich domowników opowieściami o tym, jakie to teraz gry dla dzieci promujemy, a co więcej zachęcać ich do podrzucania mi „świeżych” pomysłów reklamowych. Zwłaszcza w takich momentach wymownie zwykłem patrzyć na moje dzieci, które co jak co, ale na rynku, na którym królują obecnie coraz bardziej zaawansowane technologicznie gry dla dzieci, są szczególnie zorientowane.

Komentarze (0)
Z czym się to je?

Firmy, które oferują nam pomoc drogową zajmują się przede wszystkim czymś takim jak pomoc klientowi w momencie, kiedy jego samochód uległ wypadkowi. Proste, logiczne i oczywiste, prawda? Ano tak.

pomoc drogowa Poznań

Wiele osób, które pracuje w firmie takiej jak pomoc drogowa Poznań podkreśla, że to właśnie takich usług najczęściej się od nich wymaga. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że pomoc drogowa Poznań kojarzy się ludziom przede wszystkim z takim właśnie zakresem obowiązków. Człowiek musi być przy tym świadomy tego, że nie zawsze takie usługi są świadczone tak od ręki. Zawsze jednak trzeba się liczyć z tym, że dany samochód firmy takiej jak pomoc drogowa Poznań musi po prostu dojechać w odpowiednie miejsce, aby móc udzielić nam odpowiedniej pomocy. Ważne przy tym wydaje się przede wszystkim to, aby nie trwało to zbyt długo. W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo niecierpliwi. Zwłaszcza w momencie, kiedy przydarzyło im się coś naprawdę nieprzyjemnego.

Komentarze (0)
Dla dzieci

Obecne firmy promujące zabawki dla dzieci znają się na rzeczy, jeśli chodzi o stosowanie w odpowiednim miejscu i czasie, odpowiednich kampanii reklamowych. Poza tym najczęściej operują całą gamą innych technik reklamowych, jakie mogłyby potencjalnego klienta skusić do zakupu oferowanego produktu.

gry dla dzieci

Są one mniej lub bardziej etyczne. Jeżeli chodzi natomiast o przedstawienie wszystkich technik, z pewnością zajęłoby to zbyt wiele czasu, niemniej jako specjalista od marketingu i zarządzania znam się na wszystkich kruczkach, które niekiedy stosują dane firmy, promując swój z pozoru niewinny produkt, taki chociażby jak gry dla dzieci. Przede wszystkim marka i dobry emblemat – znak rozpoznawczy firmy. W przypadku produktów takich jak gry dla dzieci powinno to być oczywiście coś, co kojarzyłoby się sympatycznie, wkomponowując się – najlepiej na stałe – w obszar dziecięcej wyobraźni. Nie znaczy to jednak, że nie byłoby dobrze, aby znak rozpoznawczy promujący nasze gry dla dzieci, nie wywoływał także mimowolnego uśmiechu na twarzy dorosłych, a nawet  - ze wszech miar byłoby to wskazane

Komentarze (0)
Gry dla dzieci

Czasami dziwią nas stwierdzenia niektórych rodziców, którzy mówią, iż tak naprawdę nie potrafią bawić się z własnymi dziećmi. Zastanawiamy się, jak to możliwe? Przecież każdy rodzic powinien umieć spędzać czas ze swoją pociechą. Wspólne gry, zabawy w domu i na świeżym powietrzu nie pozostają bez echa. A nawet w bardzo dużym stopniu wpływają na teraźniejsze i przyszłe relacje rodzic-dziecko.

gry dla dzieci

Gry dla dzieci  i zabawy z rodzicem to doskonała okazja do zacieśnienia więzów. Poznania siebie lepiej. Wspólne zabawy uczą odpowiedzialności za drugą osobę. To właśnie podczas nich rodzice i dzieci mają bardzo dużą szansę na poznanie swoich wad i zalet. Gry dla dzieci powinny być nie tylko rozrywką, ale także nauką. Rodzice w trakcie wspólnych zabaw i gier mają doskonałą okazję do przedstawiania swojemu dziecku ich światopoglądu i spojrzenia na otaczający świat. Takie wspólne spędzanie czasu pokazuje jednej i drugiej stronie, że mogą na sobie polegać. Obecnie gry dla dzieci to nie tylko znane nam z dzieciństwa gry planszowe, ale także różnego rodzaju gry komputerowe czy przeznaczone na konsolę. Jednak jakie by nie były dają okazję do wspólnego spędzania czasu rodzica i dziecka. 

Komentarze (0)
Alpy

Alpy to najbardziej popularny masyw górski w Europie. Zachwycają nie tylko pięknem przyrody, ale również bogactwem rejonów narciarskich i malowniczych miejscowości, gdzie można spędzić upragniony wypoczynek.

Narty alpy

Regionalna oferta – narty Alpy -  adresowana głównie do zwolenników sportów zimowych, obejmuje przelot w jedną i drugą stronę (istnieje również opcja przejazdu autokarem bądź przejazdu busem zorganizowanej grupy) do wcześniej przez Was wybranej miejscowości wypoczynkowej. Oferowana jest baza noclegowa w wielu miejscowościach alpejskich w Niemczech, Austrii, Słowenii, Francji, Włoszech i Szwajcarii. Zorganizowanie dla Państwa cudownego wyjazdu w ramach oferty narty Włochy, czy też bardzo popularnej ostatnio propozycji narty Francja, nie stanowi dla tutaj żadnego problemu. Gwarantowana jest bezpieczna podróż i doskonała obsługa w miejscu pobytu. Potencjalni klienci chwalą organizowane przez w ten sposób wycieczki i z każdym rokiem przybywa kolejnych zwolenników tego typu rozrywek. Istnieje możliwość, by bardzo szybko zorganizować przejazd bądź przelot do miejsca Państwa pobytu i sprawić, że będzie to cudowna, niezapomniana podróż.

Komentarze (0)
Badania KPU

Katedra Psychologii Uniwersytetu w naszym mieście przeprowadziła badania dzieci w wieku przedszkolnym, które miały wykazać korelację między użytkowaniem przez dziecko komputera i gier komputerowych, a poziomem jego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i społecznego.

Badaniu poddano osiemdziesiąt dzieci w wieku pięciu lat. Rezultaty wykazały, że gry dla dzieci mają stymulujący wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Dzieci, które miały z nimi regularną styczność, były o dziesięć procent inteligentniejsze od rówieśników, którzy w gry dla dzieci nigdy nie grali. Badacze doszli do wniosku, że to zasługa logicznych elementów gier, które bez wątpienia rozwijają zdolności abstrakcyjnego myślenia. Co więcej, okazało się, że dzieci obyte z komputerem i Internetem wykazywały bardziej zaawansowane umiejętności emocjonalne i społeczne. Były bardziej pomocne, empatyczne i łatwiej nawiązywały kontakty. Jak się okazało, gry dla dzieci mają bardzo wpływ na rozwój umysłowy młodej osoby.  Rodzice powinni jednak dbać o to, aby programy używane przez najmłodszych były dostosowane do ich wieku i nie zawierały treści niebezpiecznych czy niezrozumiałych.

Komentarze (0)
1 | 2 |