iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Mąka mące nierówna

Czy zastanawiasz się czasami dlaczego masz problemy trawienne? Czemu męczą Cię bóle brzucha? Pewnie tylko przez chwilę, bo pod ręką stoi mnóstwo leków niwelujących każdy dyskomfort. W ten sposób nakręca się spirala – producenci niezdrowej żywności i firmy farmaceutyczne zyskują, my nie zauważamy problemu. On jednak istnieje i tkwi w wysoko-przetworzonej żywności, a my ignorujemy wszelkie informacje dotyczące jej szkodliwości. 

zboża

Nasi przodkowie nie mieli problemów z trawieniem, zboża jedli w niezmienionej formie, więc pełne były mikroelementów i substancji odżywczych. My natomiast jemy bezwartościową białą mąkę, z mnóstwem sztucznych barwników i polepszaczy. Organizm nie daje sobie rady z taką ilością chemii i bezużytecznej papki, więc zaczyna się buntować. Jeżeli nie dane Ci było spróbować chleba z mąki z pełnego przemiału – nie czekaj, upiecz go sam. Na blogach kulinarnych znajdziesz artykuły z przepisami dotyczącymi samodzielnego wypieku. Zwróć się w stronę naturalnej jak najmniej przetworzonej żywności, a zapomnisz o problemach trawiennych i tabletkach.

Komentarze (0)
Strony fanowskie

Wielbiciele danego zespołu, filmu czy sportowca często zbierają się w fanklubach. Mają konkretne miejsce spotkań, gdzie wymieniają opinie i materiały, korespondują ze sobą, mają wspólne imprezy. Środkiem porozumienia jest też Internet.

rabaty

Powstają tutaj tzw. fanowskie strony, gdzie umieszczane są różnorodne informacje o idolu, a osoby o podobnych zainteresowaniach dopisują się jako fani. Można przeczytać tam artykuły na dany temat, zarówno krajowe jak i zagraniczne. Najbardziej popularne w Polsce są strony dotyczące gier komputerowych oraz zespołów muzycznych. Na stronach poświęconych filmom i serialom pojawiają się streszczenia, opisy postaci, a także dane aktorów je grających. Ale ostatnio strony fanowskie stały się również ważnym elementem marketingowym na portalach społecznościowych. Firmy z różnych branż tworzą tam swoje strony mając nadzieję na dotarcie do dużej grupy potencjalnych klientów. Organizują w tym celu różne akcje, jak np. darmowe gadżety czy rabaty dla fanów. Tego rodzaju strony fanowskie dużo łatwiej przemawiają do klienta niż tradycyjne sposoby reklamy.

Komentarze (0)
Włosy w potrzebie

Rzadko który człowiek nie ma problemów z włosami. Mogą one być suche, przetłuszczające się, pozbawione blasku czy osłabione zabiegami pielęgnacyjnymi. Najważniejsze w pokonaniu każdego z tych problemów jest zdiagnozowanie, co włosom dolega.

włosy

Na rynku istnieją artykuły kosmetyczne przeznaczone dla praktycznie każdego rodzaju włosów. Oczywiście może się okazać, że informacje o działaniu kosmetyku podane na opakowaniu nie sprawdzą się w danym przypadku i trzeba próbować dalej. Jednak istnieją naturalne substancje, które od wieków są stosowane w pielęgnacji określonych typów włosów, dlatego warto sprawdzać dane na opakowaniach kosmetycznych. Bardzo skuteczne jest działanie skrzypu polnego i pokrzywy dla wzmocnienia włosów osłabionych. Prócz tego, że warto stosować szampony i odżywki z ich zawartością, popularne są również herbaty i tabletki zawierające zioła, by odbudowywać włosy od środka. Do włosów przetłuszczających najlepiej stosować kosmetyki z zawartością łopianu albo ekstraktu z oregano, a naturalny jedwab jak nic innego przywróci włosom blask.

Komentarze (0)
Ekologiczna żywność

Żywność ekologiczna jest produkowana w gospodarstwach rolnych bez użycia sztucznych środków produkcji. Jej powstanie nie stanowi zagrożenia dla środowiska, a produkty mają wyższą jakość niż żywność powstająca w gospodarstwach konwencjonalnych.

sklepy ekologiczne

Dlatego Unia Europejska wspiera powstawanie kolejnych gospodarstw ekologicznych. Dodatkowo pozwalają one na zachowanie tradycyjnych funkcji obszarów wiejskich. O każdym certyfikowanym produkcie ekologicznym znane są dane o miejscu i sposobie jego produkcji. Jednak gospodarstwa ekologiczne przeważnie są małe i nie zawsze mogą nawiązać stałą współpracę z dużymi sieciami sklepów i mieć w ten sposób dostęp do klientów. Dlatego powstają specjalistyczne sklepy ekologiczne, które sprzedają wyłącznie artykuły spożywcze z certyfikatami, ale też naturalne kosmetyki czy środki czystości. Informacje o ich lokalizacji można bez problemu znaleźć w prasie i Internecie, a znajdują się praktycznie w każdej większej miejscowości. Bardzo często żywność ekologiczną można kupić również bezpośrednio w gospodarstwie rolnym.

Komentarze (0)
Najemco, nie podpisuj!

Najemco, musisz wiedzieć, że Sąd Najwyższy zmienił zasady dotyczące podpisywania umów najmu.  Czy na lepsze, na pewno tak, jednak najważniejsze jest poznanie obowiązujących przepisów. Zanim złożysz podpis koniecznie przemyśl, jaki rodzaj umowy będzie Tobie odpowiadał: na czas określony czy nieokreślony.

umowa

Umowa na czas określony jest praktycznie nierozerwalna, o ile nie znajdą się w niej informacje dotyczące konkretnych przypadków w których może do tego dojść. W wypadku wyprowadzki za granicę, czy pilnego wyjazdu na kilka miesięcy, wciąż będziesz musiał opłacać czynsz Wynajmującemu. W ten sposób artykuły Kodeksu Cywilnego chronią dwie strony (także Ciebie), dając im pewność, że umowa będzie trwała określony czas. Często wygodniejsza okazuje się umowa na czas nieokreślony: tu zawsze zapisany jest okres wypowiedzenia. Jeżeli przykładowo, dane są nam na to dwa miesiące, spokojnie możesz przygotować się do ewentualnej wyprowadzki. Nawet jeżeli zdarzy się pilny wyjazd – czynsz będziesz opłacać tylko przez ten czas, nie do końca umowy. Pamiętaj więc, zanim złożysz podpis: dwa razy się zastanów!

Komentarze (0)
Apteka internetowa

Od pewnego czasu widać, że apteki internetowe są coraz bardziej popularne na rynku europejskim. A co za tym idzie, coraz więcej aptek internetowych pojawia się w sieci. Apteki te, są bardzo dobrze przyjmowane przez klientów. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego klienci tak chętnie zamawiają artykuły medyczne i farmaceutyczne w aptekach internetowych?

zakupy

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przeanalizować dane, zebrane podczas specjalnego sondażu, który przeprowadzono wśród klientów tego typu placówek. Najczęściej klienci jako najważniejsze podawali informacje o atrakcyjnych cenach i oszczędności czasu. Istotnie, ceny w aptekach internetowych są bardzo atrakcyjne. Czasami są tak niskie, że aż niemożliwe do osiągnięcia przez tradycyjną aptekę. Wystarczy porównać dane z kilkunastu aptek, aby stwierdzić, że jest to prawda. Nie zawsze jednak skorzystanie z usług apteki internetowej się opłaca. Opłaca się to przy większych zakupach, na przykład przekraczających sumę pięćdziesięciu złotych. Przy mniejszej kwocie, zakupy w aptece internetowej są po prostu nieopłacalne, dlatego, że klient będzie musiał uiścić opłatę za dostarczenie przesyłki.

Komentarze (0)
Magazyn o Internecie

Internet to ewenement w świecie mediów. Rozwija się najszybciej ze wszystkich dostępnych na świecie źródeł informacji. Łączy w sobie zalety wszystkich dotychczasowych mediów. Wielu ludzi stało się wręcz fanatykami Internetu. Tylko z niego czerpią najważniejsze informacje, tylko z niego ściągają potrzebne dane, tylko w nim znajdują interesujące ich artykuły. Dla nich właśnie powstał magazyn o Internecie.

czasopismo

Oczywiście, że nie jest on skierowany do wszystkich, którzy korzystają z dobrodziejstw sieci  łączącej nasze komputery. Kupują go osoby, dla których Internet stał się największą pasją lub sposobem na zarabianie pieniędzy. W gazecie można znaleźć informacje o tym, jak stworzyć od podstaw lub maksymalnie uatrakcyjnić swoją stronę internetową. Można też przeczytać tutaj artykuły o sposobach umożliwiających zarabianie przez Internet. Dołączona do czasopisma płyta zawiera też dane, które zawierają na przykład elementy, upiększające strony WWW. Czasopismo zamieszcza tez szczegółowe informacje i rankingi ciekawych stron WWW, które warto odwiedzić.

Komentarze (0)
Nowy portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi

W sieci pojawił się nowy portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Portal działa od niedawna, a już zainteresowało się nim kilkanaście tysięcy użytkowników. Portal przede wszystkim zawiera ogłoszenia, dotyczące sprzedaży samochodów, ale nie tylko. Oprócz nich, znajdują się w nim ciekawe artykuły, dotyczące rodzimej i światowej motoryzacji. Oprócz tego, użytkownicy znajdą tutaj szczegółowe informacje i opinie na temat wielu marek samochodów.

informacje

Portal został zbudowany w oparciu o zupełnie nowe oprogramowanie. Dzięki temu każdy użytkownik ma przyznane dużo miejsca na swoje dane. Może w ten sposób szybko dodać kilkanaście zdjęć, nawet o bardzo wysokiej rozdzielczości. Użytkownicy bardzo wysoko oceniają przyjemną szatę graficzną i bardzo czytelny interfejs. Wiele pochwał zbiera wyszukiwarka. Ponieważ bardzo szybko przetwarza ona podane informacje, szybko i bez trudu można wyszukać dzięki niej swój wymarzony pojazd za rozsądną kwotę. W przyszłości właściciele planują wprowadzić możliwość zamieszczania filmów, oraz opcję licytacji na wzór serwisów aukcyjnych.

Komentarze (0)
Dobra marka - wspaniałe produkty

Firma powstała w 2004r. i cieszy się już bardzo dużą popularnością zarówno w Polsce jak i za granicą. Grupa młodych ludzi zadbała o jej właściwą reklamę i marketing. Proponowane kosmetyki to wysoka klasa za przystępną cenę.

kosmetyki

Fm group jest przede wszystkim firmą działająca na rynku perfumeryjnym. W jej ofercie znajdziesz kolekcje kwiatowe, kolekcje klasyczne i inne, które przypadną Ci do gustu. Mimo skupiania się na zapachach fm group wypuściła również na rynek choćby balsamy do ciała i żele pod prysznic. Wszystko w ofercie zarówno dla niej jak i dla niego. Kosmetyki fm group stanowią ekskluzywny prezent podobnie jak kwiaty. Możesz również zestawić to połączenie: bukiet kwiatów i perfumy fm group. Poczta kwiatowa na pewno pozwoli dostarczyć szybko wiązankę pod wskazany adres. Pamiętaj, aby kwiaty były świeże i przechowywane w ekologicznych warunkach – wszelkie ozdoby z drewna powinny posiadać certyfikat PEFC tak samo jak fm grup to certyfikat najwyższej jakości a poczta kwiatowa szybkiej wysyłki.

Komentarze (0)
Ścisły i humanistyczny

Osobiście twierdzę, że nie istnieje podział na „umysł ścisły”, czy „humanistyczny”, jeśli chodzi o rodzaj wykonywanej przez człowieka pracy. A dokładnie mam tu na myśli to, że jeśli człowiek jest do tego zmuszony, praktycznie jest gotowy podjąć się każdego rodzaju pracy – niezależnie od jej profilu. Gdyż cóż, w tym momencie nie liczy się już jego wykształcenie, tudzież ewentualne preferencje, a to, co staje się dla niego w którymś momencie największym priorytetem – godziwy, bądź też jakikolwiek po prostu – zarobek.  

pracy w handlu

Na własnym przykładzie – zdarzyło mi się już w życiu prowadzić serwis komputerowy zajmujący się naprawą i sprzedażą komputerów. Wiedza informatyczna, jaką wyniosłam z tego doświadczenia zawodowego była, jak się okazało, bezcenna przy następnej mojej pracy w handlu, w której to sprzedawałam ubranka dla psów. A co dalej się okazało – pewien zmysł estetyczny, jakiego nabyłem, polecając klientom różnego rodzaju ubranka dla ich pupili, niezwykle przydał mi się w kolejnym moim zajęciu, w którym to zajmowałam pisaniem i redagowaniem artykułów do firm branżowych. Tym samym, sami zobaczcie, że choć zaczęłam w całkiem „ścisłym, informatycznym” stylu, skończyłam gdzieś na pograniczu szeroko rozumianych „humanistycznych zajęć”.

Komentarze (0)
1 | 2 |