iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dieta dla mocnych kości

W codziennej pogoni zapewne nie układasz racjonalnego jadłospisu. Biegniemy na spotkania, wiecznie spóźnieni nie mamy czasu by spokojnie ocenić zawartość składników odżywczych w spożywanych posiłkach. Musimy pamiętać, że drożdżówki, pączki, batony czy hamburgery nie zapewnią nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów.

kosci

Od teraz zadbajmy o kości spożywając odpowiednią ilość wapnia, fosforu i białka. Te składniki zapewnią nam odpowiedni „pokarm” dla kości i sprawią, że będą odporne na złamania. W jadłospisie powinny znaleźć takie artykuły spożywcze jak: parmezan, mleko, makrela czy jogurt. Najnowsze dane oraz informacje płynące z badań nad dziećmi spożywającymi dużą ilość wapnia, wykazują zależność pomiędzy zawartością tego składnika w diecie a kondycją fizyczną dziecka. U dzieci które posiadają niedobory tego fosforu i wapnia stwierdza się osteoporozę nawet jeszcze przed dwudziestym rokiem życia. Wystarczy niewiele – dwie szklanki mleka lub trzy kubki jogurtu pokrywają codzienne zapotrzebowanie organizmu. Pamiętajmy o tym układając codzienny jadłospis - swój a także własnych dzieci.

Komentarze (1)
Migrenowa głowa

Atakuje znienacka, o każdej porze dnia, trwa od kilku godzin do nawet pięciu dniu – to migrena. Nie jest zwykłym bólem głowy, osoby chore zmagają się z niezrozumieniem ze strony otoczenia.

migrena

Migrena to ból tak silny, że powoduje nawet omdlenia i trudności w wypowiadaniu się. Zazwyczaj poprzedza ją aura, czyli tak zwane „mroczki” pojawiające się przed oczami na kilkanaście godzin przed atakiem ból. Ważne, by rodzina chorującego zaczerpnęła informacje na temat migreny i nie bagatelizowała jej symptomów. W czasie trwania ostrego bólu istotne jest podanie leków, wszelkie artykuły spożywcze mogą poczekać – migrena to także silne nudności i wymioty. Choroba ta w większości dotyczy kobiet (trzy do czterech razy więcej przypadków) i niestety jest dziedziczna. Jeżeli więc ojciec chorował – córce dane będzie odczuwać ataki ze zdwojoną siłą. Warto jest przygotować się przed napadem bólu i zapewnić sobie miejsce odpoczynku na czas jego trwania, gdyż całkowite wyleczenie jest aktualnie niemożliwe. Ból zmniejszyć może ciemne i ciche pomieszczenie, wygodne łóżko i zimne okłady.

Komentarze (0)
Mleko - szkodzi?

Od najmłodszych lat wpaja się nam, że mleko jest jednym z najważniejszych składników jadłospisu, szczególnie dla dzieci. Zasypują nas reklamy i kampanie wychwalające jego wspaniałe właściwości. Czy możliwe jest, że to wszystko jest nieprawdą i społeczeństwo żyje w kłamstwie?

mleko

Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje na temat wysokiej szkodliwości mleka. Po białym cukrze i mące mamy przed sobą kolejny produkt który nazwać można białą śmiercią. Znany specjalista medycyny naturalnej - profesor Michał Tombak jest zagorzałym przeciwnikiem spożywania mleka i twierdzi, że ludzki organizm nie jest przystosowany do trawienia tego popularnego napoju. Jedyne artykuły mleczne jakie dane jest nam strawić to te już „lekko nadtrawione” - kefiry i jogurty naturalne. Twierdzi także, że spożywanie mleka powoduje liczne choroby a to co jest przeznaczone dla układu trawiennego krowy należy krowom zostawić. Czy zatem kampanie typu „pij mleko - będziesz wielki”, okazują się być tylko oszustwem w celu napędzania zysków dla branży mleczarskiej? Nie jest to ostatecznie udowodnione.

Komentarze (0)
Kto stworzy rzetelną bazę danych?

Ostatnie czasy to wysyp najrozmaitszych okazji na dorobienie kilku groszy do swojej wypłaty. Jednakże by znaleźć takie ofert trzeba się troszkę natrudzić lub tez zalogować się na specjalnych stronach dla wolnych strzelców. To właśnie tam znajdziemy najwięcej ofert, które zakładają zapłacenie danej kwoty za stworzenie rzetelnej bazy danych. A co rozumiemy pod pojęciem rzetelna baza danych?

kontakt

Przede wszystkim spis zawierający dane, które są prawdziwe, a nie wymyślone. Taka baza powinna również zawierać kontakt do osób, które wyraziły na to zgodę. Od niedawna rozsyłanie wiadomości czy reklam do osób, które nie wyraziły chęci na otrzymywanie takich maili czy ofert jest karalne. Informacje na ten temat są dostępne nie tylko w specjalnych rozporządzeniach, ale także w regulaminie najrozmaitszych stron, na których zakładamy swoje konta pocztowe. Złamanie tych zasad może mieć dla nas najróżniejsze konsekwencje, łącznie z groźbą pozbawienia wolności. Informacje, które zawarł freelancer lub tez pracownik firmy zbierającej takie dane mogą być wykorzystywane nie tylko do rozsyłania ofert handlowych. Również pisząc artykuły możemy się nimi posiłkować. Wtedy też nasza pisanina będzie bardziej prawdziwa czy rzetelna.

Komentarze (0)