iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Z myślą o kierowcach

Wypadki chodzą po ludziach. Nie zależnie czy jesteśmy zmotoryzowani czy piesi, nigdy nie wiadomo, co może się stać. Największe ryzyko ponoszą kierowcy. Auto jest często zawodne, a nie zawsze sami umiemy je naprawić, tym bardziej w trasie.

wypożyczalnia samochodów

Podróżując po kraju przyda się nam  pewnie niejednokrotnie pomoc drogowa. Poznań pod tym względem jest miastem, które udziela najszybszych i naprawdę fachowych usług z tego zakresu. Istnieje tam wiele tego typu firm, które profesjonalnie zajmą się awarią naszego pojazdu. Tu istnieje także bardzo dobra wypożyczalnia samochodów. Poznań ma więc czym się poszczycić - jeśli nasze auto nie nadaje się do dalszej jazdy wystarczy tylko odwiedzić taki punkt i po problemie. Takie punkty fachowej pomocy znacznie ułatwiają życie, i rozwiązują problemy naszych maszyn. Pomoc tego rodzaju możemy uzyskać w prawie wszystkich miastach Polski. Jeśli nie możemy czegoś znaleźć pomoże nam internet. Szukamy przykładowo samochodu do holowania, a jesteśmy pod Wrocławiem wystarczy wpisać holowanie Wrocław i już wyświetlą się nam numery pod które wystarczy tylko zadzwonić. Nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć.

Komentarze (0)
Płacimy za produkt czy za opakowanie?

W naszych codziennych zakupach kierujemy się doświadczeniem, chęcią wypróbowania czegoś nowego, albo po prostu -  działają na nas reklamy. W pewnych sytuacjach działamy instynktownie. Kupujemy coś tylko i wyłącznie dlatego, że spodobało nam się opakowanie lub - widzimy zainteresowanie innych klientek. 

perfumy

Tak, grafik jest w końcu od tego, by projektować przyciągające nasze oko opakowanie. I faktycznie tak jest, kolory, piękne kobiety czy w ostateczności - reklamowy tekst wabi i sprawia, że czasami wydajemy nawet większe sumy pieniędzy. No właśnie produkt czy opakowanie? W szczoteczkach do zębów, nie ma co nas kusić, kupujemy dobrą jakość, w przystępnej cenie. Nic nas nie wabi, po prostu przekonuje nas jakość. Co innego perfumy. Tutaj możemy stracić fortunę. Nie tylko idąc do sklepów. Perfumy dostępne są bowiem także u konsultanta albo na stronie internetowej. Wychodzi więc na to, że częściej jednak płacimy za opakowanie. Za to, co widzą oczy, a  nie za to, co rozum nam podpowiada.

Komentarze (0)
Co kupić na...?

Wybór odpowiedniego prezentu może przysporzyć wielu problemów szczególnie wtedy, gdy nie znamy dobrze preferencji osoby, do której rzecz ma trafić. Dlatego warto wiedzieć, jakie są prezenty uniwersalne, dobre na większość okazji.

walentynki

Jeśli dobrze znamy jubilata i jesteśmy z nim spoufaleni prezent na 18 może być dość swobodny. Encyklopedia seksu na pewno ucieszy naszą koleżankę, a kolega będzie dumnie prezentował w swoim pokoju gumową lalkę z sex shopu. Jeśli nie jesteśmy w tak bliskich relacjach musimy kupić coś bardziej stonowanego. Na pewno bezpiecznym prezentem jest dobra książka, pod warunkiem, że jubilat lubi czytać. Jeśli osoba uczy się w klasie informatycznej, niemal na pewno trafimy w jej gust, jeśli kupimy jej grę komputerową. Czego należy unikać? Prezentów kupowanych na siłę, od niechcenia. Jeśli chodzi o prezent na walentynki, musimy zadbać o to, aby kojarzył się z uczuciem i nie był tandetny -  w okresie walentynek rynek jest zalany przez naprawdę  okropne gadżety.

Komentarze (0)
Świta gier i gierek

Starając się w dzisiejszym świecie przebić przez morze różnorodnych ofert rozrywki dla dzieci, często zastanawiam się nad tym, czy niestety nie mamy na tym rynku do czynienia z takim zjawiskiem jak podaż nad popytem, które to zjawisko wiąże się z faktem, że niestety – zabawek jest dziś więcej niż samych zainteresowanych.

gry dla dzieci

A zwłaszcza, jeśli zwrócimy przy tym wszystkim uwagę na fakt, że tak naprawdę – te zabawki, które są modne jeszcze dzisiaj, równie dobre mogą nie być zupełnie popularne już jutro. W tej branży natomiast – jak mało w której – moda jest zdecydowanym wyznacznikiem zachowania konsumentów. Jeśli zaś naszą grupą docelową konsumentów są jeszcze dodatkowo dzieci, tym bardziej musimy liczyć się z tym, że gry dla dzieci, które zaoferujemy jako najpopularniejszą formę rozrywki, jutro mogą już być zupełnie niemodne, czy wręcz „obciachowe”. Dlatego też produkując różnego rodzaju gry dla dzieci, starajmy się nadać im pewnych znamion uniwersalności, tak, aby przetrwały więcej niż dwa miesiące na tym trudnym rynku. Niemniej, jeśli nawet nasze gry dla dzieci nie okażą się być tak wytrzymałe wobec żelaznych zasad rynku, jak to wcześniej podejrzewaliśmy – nie załamujmy się, a po prostu zmieńmy nazwę naszego produktu, jak również kampanie reklamową, i już lansujmy nasz produkt jaką zupełną „nowość”.

Komentarze (0)
Światłość, widzę światłość

Od zarania dziejów światło było dla człowieka niezmiernie ważne. Gwarantowało poczucie bezpieczeństwa i ciepło, tak bardzo potrzebne ludom pierwotnym. Dziś by się ogrzać czy oświetlić sobie drogę nie musimy zapalać pochodni czy świec. Dlaczego?

lampy

Bowiem wraz z wynalezieniem elektryczności stare sposoby oświetlenia przeszły do lamusa. Obecnie artykuły oświetleniowe stanowią jedne z najważniejszych działów w sklepach meblarskich czy dekoracyjnych. Mnogość różnego rodzaju oświetlenia potrafi przyprawić o ból głowy nawet najbardziej obyte osoby.  Wybierając artykuły oświetleniowe powinniśmy skorzystać z rad specjalistów. To oni podpowiedzą nam, w których pomieszczaniach założyć lampy sufitowe, a w których wystarcza tylko lamy stojące. Dzięki nim dowiemy się również, że oświetlenie kuchni powinno być punktowe. Korzystając z ich rad nasze wnętrza zyskają zupełnie inny wymiar. Co ważne umiejętnie dobierając artykuły oświetleniowe bez malowania czy urządzania na nowo pomieszczenia będziemy mogli wydobyć z niego jego ukryte piękno oraz sprawić, że stanie się naszym ulubionym miejscem wypoczynku i relaksu. 

Komentarze (0)
Nie bój się pomocy

Nie wahaj się skorzystać z pomocy wykwalifikowanych prawników, jeśli tylko stała Ci się krzywda. Nie ważne, czy to wypadek przy pracy czy stłuczka drogowa. Masz prawo skorzystać z należnych Ci świadczeń.

wniosek

Nie zawsze jednak sprawa odszkodowania jest tak prosta – wtedy też, należy zwrócić się o pomoc, do osób, które zajmują się podobnymi problemami od lat. Odszkodowania komunikacyjne, odszkodowania od błędu w sztuce lekarskiej, odszkodowania powypadkowe – to sfera działalności prawników specjalizujących się w prawie ubezpieczeniowym. Odszkodowania powypadkowe – zgłoś się do nich. Odszkodowania drogowe – zgłoś się do nich. Udzielą bezpłatnych porad – oszacują wysokość należnego odszkodowania, złoża Twój wniosek w zakładzie ubezpieczeniowym. Odszkodowania powypadkowe to dla nich żaden problem podobnie jak odszkodowania komunikacyjne. Najlepsze warunki współpracy, miła, przyjazna atmosfera i pomoc zawodowców – to wszystko, czego Ci potrzeba, jeśli chodzi o odszkodowania.

Komentarze (0)
Na rynku... zabawkarskim

Zastanawiając się dzisiaj nad tym, jak najlepiej rozreklamować się na rynku zabawkarskim ze swoim produktem, powinniśmy przede wszystkim uzbroić się w dużą dozę wiary w siebie. Nawet bowiem jeśli nam samym się wydaje, że nasz produkt jest tak rewelacyjny, że w zasadzie wiele nie potrzeba go reklamować, nie powinniśmy zanadto się na tego typu przypuszczeniach opierać.

konkurencja

Jak mawiam ja sama, i jak mawia mój ojciec – długoletni specjalista od marketingu, kilkakrotnie wyróżniony w różnych międzynarodowych konkursach – najlepsza jest wiedza zweryfikował sam rynek, bo rynek to przede wszystkim klienci. I tak, przypuśćmy, że chcemy zareklamować się ze swoim wytworem takim jak gry dla dzieci. Wieloletnie doświadczenie mówi mi, że najlepszą strategią jest zastosowanie w tym momencie kampanii na tyle oryginalnej,  aby nasze gry dla dzieci zapadły w pamięć nie tylko zasadniczej grupie docelowej, czyli dzieciom, ale także ich rodzicom. Bo tylko wówczas jeśli będziemy wystarczająco dobrzy, konkurencja sprzedająca porównywalne do naszych gry dla dzieci, nie usiądzie nam – jak to się mówi potocznie na ogonie – ale szybując, spadnie prosto w dół.

Komentarze (0)
Gry przeglądarkowe przyczyną rozpadu związków?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost rozwodów. Większość osób obwinia o taki stan rzeczy wyjazdy zarobkowe jednego z małżonków, nieumiejętność chodzenia na kompromisy, podejmowanie zbyt pośpiesznych decyzji o ślubie oraz zdrady którejkolwiek ze stron. W ostatnich kilku latach wśród nieoficjalnych przyczyn rozwodów podawane są także informacje o grach przeglądarkowych.

życie rodzinne

Jak to możliwe? Istotą gier przeglądarkowych jest granie w rzeczywistym czasie z innymi osobami, a także konieczność poświęcania im dużej ilości czasu na rozwój postaci, na czym oczywiście cierpi życie rodzinne. Artykuły rozwodów z powodu  gier przeglądarkowych jasno mówią o tym, że osoba grająca w pewien sposób uzależnia się od współtowarzyszy gier. Wirtualne wojny stają się ważniejsze od rodziny, a rozmowy z współgraczami zastępują rozmowy z członkami własnej rodziny, dlatego nie jest im dane być na bieżąco z rodzinnymi problemami. Dlatego wszelkie informacje dotyczące rozwodu czy rozstania są dla graczy gier szokiem. Osoby nie mogą zrozumieć argumentacji żony czy męża o tym, że czują się odtrąceni. „Przecież jestem w domu i nigdzie nie wychodzę, więc powinnaś być zadowolona. Ale nie jestem". 

Komentarze (1)
Dlaczego sklepy internetowe są konkurencyjne?

Od kilku lat z powodzeniem dokonujemy zakupów przez internet. O ile jeszcze kilka lat temu można było w ten sposób zakupić tylko i wyłącznie produkty od producenta, o tyle teraz asortyment produktów jest niemal nieograniczony. Wszystko to za sprawą powstających, jak grzyby po deszczu sklepów internetowych, za pomocą których możemy zaopatrzyć się w niemal każdy potrzebny nam produkt.

sklepy internetowe

Sklepy internetowe stają się coraz popularniejsze i zaczynają stanowić realne zagrożenie dla tradycyjnych sklepów. Dlaczego się tak dzieje? Sklepy internetowe przede wszystkim umożliwiają zakup dowolnego produktu, który w danym momencie jest nam potrzebny. Co ważne artykuły możemy kupować bez wychodzenia z domu, bowiem zamówiony towar dotrze do nas do domu w ciągu kilku godzin. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, zwłaszcza osobom pracującym. Wszelkie informacje dotyczące oferowanego produktu zostają umieszczone w stosownej rubryce, co pozwala nam na zapoznanie się nie tylko ze składem chemicznym produktu, ale też z innymi potrzebnymi nam wiadomościami. Dane te są przede wszystkim czytelne i napisane dużą czcionką, tak, że nawet osoby starsze mogą z powodzeniem je odczytać. 

Komentarze (0)
Pracoholizm - choroba XXI wieku

W świetle dużego bezrobocia i niestabilności obecnego rynku pracy, jesteśmy stale zdolni do, zdawałoby się, „nic nie znaczących” poświęceń dla naszych pracodawców, takich jak przykładowo –  udostępnianie im większej ilości naszego czasu, niż przewidywała umowa – co znaczy, że interesujemy się sprawami firmy, nawet wówczas, kiedy nie dostajemy za to jakiejkolwiek gratyfikacji.

specjalista od marketingu

Chętnie przedstawię zresztą ten fakt na własnym przykładzie – to znaczy – na przykładzie swojej wykonywanej pracy. A zatem, pracuje na co dzień jako specjalista od marketingu, w dużej firmie produkującej różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Ostatnio chociażby prowadzę kampanie reklamową świeżo wypuszczonej na rynek gry dla dzieci. Czy jednak jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, że potrafię oddzielić życie zawodowe od prywatnego? Absolutnie nie. Przykra prawda jest bowiem taka, że nawet w domu – przy obiedzie – potrafię zanudzać moich domowników opowieściami o tym, jakie to teraz gry dla dzieci promujemy, a co więcej zachęcać ich do podrzucania mi „świeżych” pomysłów reklamowych. Zwłaszcza w takich momentach wymownie zwykłem patrzyć na moje dzieci, które co jak co, ale na rynku, na którym królują obecnie coraz bardziej zaawansowane technologicznie gry dla dzieci, są szczególnie zorientowane.

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |