iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dieta dla mocnych kości

W codziennej pogoni zapewne nie układasz racjonalnego jadłospisu. Biegniemy na spotkania, wiecznie spóźnieni nie mamy czasu by spokojnie ocenić zawartość składników odżywczych w spożywanych posiłkach. Musimy pamiętać, że drożdżówki, pączki, batony czy hamburgery nie zapewnią nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów.

kosci

Od teraz zadbajmy o kości spożywając odpowiednią ilość wapnia, fosforu i białka. Te składniki zapewnią nam odpowiedni „pokarm” dla kości i sprawią, że będą odporne na złamania. W jadłospisie powinny znaleźć takie artykuły spożywcze jak: parmezan, mleko, makrela czy jogurt. Najnowsze dane oraz informacje płynące z badań nad dziećmi spożywającymi dużą ilość wapnia, wykazują zależność pomiędzy zawartością tego składnika w diecie a kondycją fizyczną dziecka. U dzieci które posiadają niedobory tego fosforu i wapnia stwierdza się osteoporozę nawet jeszcze przed dwudziestym rokiem życia. Wystarczy niewiele – dwie szklanki mleka lub trzy kubki jogurtu pokrywają codzienne zapotrzebowanie organizmu. Pamiętajmy o tym układając codzienny jadłospis - swój a także własnych dzieci.

Komentarze (1)
Migrenowa głowa

Atakuje znienacka, o każdej porze dnia, trwa od kilku godzin do nawet pięciu dniu – to migrena. Nie jest zwykłym bólem głowy, osoby chore zmagają się z niezrozumieniem ze strony otoczenia.

migrena

Migrena to ból tak silny, że powoduje nawet omdlenia i trudności w wypowiadaniu się. Zazwyczaj poprzedza ją aura, czyli tak zwane „mroczki” pojawiające się przed oczami na kilkanaście godzin przed atakiem ból. Ważne, by rodzina chorującego zaczerpnęła informacje na temat migreny i nie bagatelizowała jej symptomów. W czasie trwania ostrego bólu istotne jest podanie leków, wszelkie artykuły spożywcze mogą poczekać – migrena to także silne nudności i wymioty. Choroba ta w większości dotyczy kobiet (trzy do czterech razy więcej przypadków) i niestety jest dziedziczna. Jeżeli więc ojciec chorował – córce dane będzie odczuwać ataki ze zdwojoną siłą. Warto jest przygotować się przed napadem bólu i zapewnić sobie miejsce odpoczynku na czas jego trwania, gdyż całkowite wyleczenie jest aktualnie niemożliwe. Ból zmniejszyć może ciemne i ciche pomieszczenie, wygodne łóżko i zimne okłady.

Komentarze (0)
Mleko - szkodzi?

Od najmłodszych lat wpaja się nam, że mleko jest jednym z najważniejszych składników jadłospisu, szczególnie dla dzieci. Zasypują nas reklamy i kampanie wychwalające jego wspaniałe właściwości. Czy możliwe jest, że to wszystko jest nieprawdą i społeczeństwo żyje w kłamstwie?

mleko

Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje na temat wysokiej szkodliwości mleka. Po białym cukrze i mące mamy przed sobą kolejny produkt który nazwać można białą śmiercią. Znany specjalista medycyny naturalnej - profesor Michał Tombak jest zagorzałym przeciwnikiem spożywania mleka i twierdzi, że ludzki organizm nie jest przystosowany do trawienia tego popularnego napoju. Jedyne artykuły mleczne jakie dane jest nam strawić to te już „lekko nadtrawione” - kefiry i jogurty naturalne. Twierdzi także, że spożywanie mleka powoduje liczne choroby a to co jest przeznaczone dla układu trawiennego krowy należy krowom zostawić. Czy zatem kampanie typu „pij mleko - będziesz wielki”, okazują się być tylko oszustwem w celu napędzania zysków dla branży mleczarskiej? Nie jest to ostatecznie udowodnione.

Komentarze (0)
Kto stworzy rzetelną bazę danych?

Ostatnie czasy to wysyp najrozmaitszych okazji na dorobienie kilku groszy do swojej wypłaty. Jednakże by znaleźć takie ofert trzeba się troszkę natrudzić lub tez zalogować się na specjalnych stronach dla wolnych strzelców. To właśnie tam znajdziemy najwięcej ofert, które zakładają zapłacenie danej kwoty za stworzenie rzetelnej bazy danych. A co rozumiemy pod pojęciem rzetelna baza danych?

kontakt

Przede wszystkim spis zawierający dane, które są prawdziwe, a nie wymyślone. Taka baza powinna również zawierać kontakt do osób, które wyraziły na to zgodę. Od niedawna rozsyłanie wiadomości czy reklam do osób, które nie wyraziły chęci na otrzymywanie takich maili czy ofert jest karalne. Informacje na ten temat są dostępne nie tylko w specjalnych rozporządzeniach, ale także w regulaminie najrozmaitszych stron, na których zakładamy swoje konta pocztowe. Złamanie tych zasad może mieć dla nas najróżniejsze konsekwencje, łącznie z groźbą pozbawienia wolności. Informacje, które zawarł freelancer lub tez pracownik firmy zbierającej takie dane mogą być wykorzystywane nie tylko do rozsyłania ofert handlowych. Również pisząc artykuły możemy się nimi posiłkować. Wtedy też nasza pisanina będzie bardziej prawdziwa czy rzetelna.

Komentarze (0)
Mąka mące nierówna

Czy zastanawiasz się czasami dlaczego masz problemy trawienne? Czemu męczą Cię bóle brzucha? Pewnie tylko przez chwilę, bo pod ręką stoi mnóstwo leków niwelujących każdy dyskomfort. W ten sposób nakręca się spirala – producenci niezdrowej żywności i firmy farmaceutyczne zyskują, my nie zauważamy problemu. On jednak istnieje i tkwi w wysoko-przetworzonej żywności, a my ignorujemy wszelkie informacje dotyczące jej szkodliwości. 

zboża

Nasi przodkowie nie mieli problemów z trawieniem, zboża jedli w niezmienionej formie, więc pełne były mikroelementów i substancji odżywczych. My natomiast jemy bezwartościową białą mąkę, z mnóstwem sztucznych barwników i polepszaczy. Organizm nie daje sobie rady z taką ilością chemii i bezużytecznej papki, więc zaczyna się buntować. Jeżeli nie dane Ci było spróbować chleba z mąki z pełnego przemiału – nie czekaj, upiecz go sam. Na blogach kulinarnych znajdziesz artykuły z przepisami dotyczącymi samodzielnego wypieku. Zwróć się w stronę naturalnej jak najmniej przetworzonej żywności, a zapomnisz o problemach trawiennych i tabletkach.

Komentarze (0)
Strony fanowskie

Wielbiciele danego zespołu, filmu czy sportowca często zbierają się w fanklubach. Mają konkretne miejsce spotkań, gdzie wymieniają opinie i materiały, korespondują ze sobą, mają wspólne imprezy. Środkiem porozumienia jest też Internet.

rabaty

Powstają tutaj tzw. fanowskie strony, gdzie umieszczane są różnorodne informacje o idolu, a osoby o podobnych zainteresowaniach dopisują się jako fani. Można przeczytać tam artykuły na dany temat, zarówno krajowe jak i zagraniczne. Najbardziej popularne w Polsce są strony dotyczące gier komputerowych oraz zespołów muzycznych. Na stronach poświęconych filmom i serialom pojawiają się streszczenia, opisy postaci, a także dane aktorów je grających. Ale ostatnio strony fanowskie stały się również ważnym elementem marketingowym na portalach społecznościowych. Firmy z różnych branż tworzą tam swoje strony mając nadzieję na dotarcie do dużej grupy potencjalnych klientów. Organizują w tym celu różne akcje, jak np. darmowe gadżety czy rabaty dla fanów. Tego rodzaju strony fanowskie dużo łatwiej przemawiają do klienta niż tradycyjne sposoby reklamy.

Komentarze (0)
Włosy w potrzebie

Rzadko który człowiek nie ma problemów z włosami. Mogą one być suche, przetłuszczające się, pozbawione blasku czy osłabione zabiegami pielęgnacyjnymi. Najważniejsze w pokonaniu każdego z tych problemów jest zdiagnozowanie, co włosom dolega.

włosy

Na rynku istnieją artykuły kosmetyczne przeznaczone dla praktycznie każdego rodzaju włosów. Oczywiście może się okazać, że informacje o działaniu kosmetyku podane na opakowaniu nie sprawdzą się w danym przypadku i trzeba próbować dalej. Jednak istnieją naturalne substancje, które od wieków są stosowane w pielęgnacji określonych typów włosów, dlatego warto sprawdzać dane na opakowaniach kosmetycznych. Bardzo skuteczne jest działanie skrzypu polnego i pokrzywy dla wzmocnienia włosów osłabionych. Prócz tego, że warto stosować szampony i odżywki z ich zawartością, popularne są również herbaty i tabletki zawierające zioła, by odbudowywać włosy od środka. Do włosów przetłuszczających najlepiej stosować kosmetyki z zawartością łopianu albo ekstraktu z oregano, a naturalny jedwab jak nic innego przywróci włosom blask.

Komentarze (0)
Ekologiczna żywność

Żywność ekologiczna jest produkowana w gospodarstwach rolnych bez użycia sztucznych środków produkcji. Jej powstanie nie stanowi zagrożenia dla środowiska, a produkty mają wyższą jakość niż żywność powstająca w gospodarstwach konwencjonalnych.

sklepy ekologiczne

Dlatego Unia Europejska wspiera powstawanie kolejnych gospodarstw ekologicznych. Dodatkowo pozwalają one na zachowanie tradycyjnych funkcji obszarów wiejskich. O każdym certyfikowanym produkcie ekologicznym znane są dane o miejscu i sposobie jego produkcji. Jednak gospodarstwa ekologiczne przeważnie są małe i nie zawsze mogą nawiązać stałą współpracę z dużymi sieciami sklepów i mieć w ten sposób dostęp do klientów. Dlatego powstają specjalistyczne sklepy ekologiczne, które sprzedają wyłącznie artykuły spożywcze z certyfikatami, ale też naturalne kosmetyki czy środki czystości. Informacje o ich lokalizacji można bez problemu znaleźć w prasie i Internecie, a znajdują się praktycznie w każdej większej miejscowości. Bardzo często żywność ekologiczną można kupić również bezpośrednio w gospodarstwie rolnym.

Komentarze (0)
Najemco, nie podpisuj!

Najemco, musisz wiedzieć, że Sąd Najwyższy zmienił zasady dotyczące podpisywania umów najmu.  Czy na lepsze, na pewno tak, jednak najważniejsze jest poznanie obowiązujących przepisów. Zanim złożysz podpis koniecznie przemyśl, jaki rodzaj umowy będzie Tobie odpowiadał: na czas określony czy nieokreślony.

umowa

Umowa na czas określony jest praktycznie nierozerwalna, o ile nie znajdą się w niej informacje dotyczące konkretnych przypadków w których może do tego dojść. W wypadku wyprowadzki za granicę, czy pilnego wyjazdu na kilka miesięcy, wciąż będziesz musiał opłacać czynsz Wynajmującemu. W ten sposób artykuły Kodeksu Cywilnego chronią dwie strony (także Ciebie), dając im pewność, że umowa będzie trwała określony czas. Często wygodniejsza okazuje się umowa na czas nieokreślony: tu zawsze zapisany jest okres wypowiedzenia. Jeżeli przykładowo, dane są nam na to dwa miesiące, spokojnie możesz przygotować się do ewentualnej wyprowadzki. Nawet jeżeli zdarzy się pilny wyjazd – czynsz będziesz opłacać tylko przez ten czas, nie do końca umowy. Pamiętaj więc, zanim złożysz podpis: dwa razy się zastanów!

Komentarze (0)
Apteka internetowa

Od pewnego czasu widać, że apteki internetowe są coraz bardziej popularne na rynku europejskim. A co za tym idzie, coraz więcej aptek internetowych pojawia się w sieci. Apteki te, są bardzo dobrze przyjmowane przez klientów. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego klienci tak chętnie zamawiają artykuły medyczne i farmaceutyczne w aptekach internetowych?

zakupy

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przeanalizować dane, zebrane podczas specjalnego sondażu, który przeprowadzono wśród klientów tego typu placówek. Najczęściej klienci jako najważniejsze podawali informacje o atrakcyjnych cenach i oszczędności czasu. Istotnie, ceny w aptekach internetowych są bardzo atrakcyjne. Czasami są tak niskie, że aż niemożliwe do osiągnięcia przez tradycyjną aptekę. Wystarczy porównać dane z kilkunastu aptek, aby stwierdzić, że jest to prawda. Nie zawsze jednak skorzystanie z usług apteki internetowej się opłaca. Opłaca się to przy większych zakupach, na przykład przekraczających sumę pięćdziesięciu złotych. Przy mniejszej kwocie, zakupy w aptece internetowej są po prostu nieopłacalne, dlatego, że klient będzie musiał uiścić opłatę za dostarczenie przesyłki.

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |